Pozycjonowanie stron Google 2017

Jakie zmiany szykuje nam Google w nadchodzącym roku?

Google 2017
Google 2017

Przygotowujesz się do zmian algorytmu w Google? Chyba już najwyższy czas.

Wygląda na to że największą zmianą będzie wprowadzenie schematów (schema).

Co to Google schema?

A co to takiego? Z grubsza polega to na tym że strona dostarcza użytkownikowi zwięzłej odpowiedzi na zadanie przez niego pytanie.

Np. użytkownik pyta Google „Co jest ciekawego we Wrocławiu? I otrzymuje w wynikach wyszukiwania stronę o takiej konstrukcji title i description:

tytuł: Co jest ciekawego we Wrocławiu?

opis: Atrakcje Wrocławia to :

 • Hala Stulecia …wybudowana w roku…..największa w tamtym czasie żelbetowa kopuła.
 • ………    Ogród Botaniczny (krótki opis)…

i tak dalej.

Ok, fajnie ale zapytasz pewnie co ta strona co pisze o Wrocławiu będzie z tego miała. A no będzie miała. Strona która najlepiej odpowie na pytanie użytkownika pójdzie na samą górę, dla tego konkretnego pytania. Nieźle, nie?

Następny istotny czynnik to responsywność i szybkość działania strony www

Jak, wiadomo – prawie każdy ma teraz smartfon i używa go także do przeglądania sieci. Coraz więcej użytkowników używa w tym celu smartfonów zamiast laptopa lub komputera. Google więc reaguje na te zmiany. Co ciekawe od niedawna w google console można sprawdzić czy strona jest mobile-friendly i rezultat ewentualnie przesłać do Google.

Szybkość strony www to oczywiście ogromnie ważny element user experience. Wymagania cały czas rosną – strony mają ładować się sprawnie zarówno na telefonie, jak i na ekranie laptopa. Jedna sekunda ładowania dłużej to aż 7% odwiedzających mniej – uciekną zanim zobaczą Twoją stronę ! (statystyki – wpływ szybkości)  

I kto teraz powie że szybkość nie ma wpływy na seo?

Backlinki, słowa kluczowe – liczy się „naturalność”

Linki prowadzące do Twojej strony powinny być pozyskiwane w sposób możliwie naturalny. Wiem, wiem mało konkretnie to brzmi. Już od jakiegoś czasu Google karze za linki prowadzące ze stron zombie, kupowanie lików, linki ze spamerskich stron. Wiele wskazuje na to że ta tendencja będzie się rozwijać. Warto więc pozyskiwać linki ze sprawdzonych stron, i dać sobie spokój ze spamerskimi forami i temu podobnymi miejscami.

Nie warto przesadzać też ze słowami kluczowymi. Jako że ma być naturalnie unikaj wstawiania słów kluczowych gdzie popadnie lub ich wstawiania do linków bez poprawnej odmiany (tak to się jeszcze widuje;). Postaw się w roli osoby, która czyta Twoją treść – jeśli jest ok – Google też się nie przyczepi. W przeciwnym razie możesz dostać bana na dane słowo i pojechać na samo dno wyników wyszukiwania…

Google stawia na bezpieczeństwo – https

To już pewne – Google bierz pod uwagę czy masz tę dodatkową literkę w adresie.

Chcesz wiedzieć więcej? ( artykuł po angielsku)

A co oznacza https?

Nie wchodząc w szczegóły, różnica pomiędzy http a https sprowadza się do tego, że https szyfruje dane przy pomocy protokołu SSL/TLS. W wyniku tego procesu dane nie mogą zostać przechwycone lub zmienione, a więc są po prostu bezpieczniejsze.

Obecnie jeśli nie masz wielkiego ruchu na stronie, nie odczujesz różnicy w SEO. Natomiast, jeśli Twoją stronę odwiedza wielu użytkowników, lub dysponujesz wrażliwymi danymi np. numerami pesel użytkowników, numerami karty kredytowej – wtedy warto przejść na https .

Dopasowanie do potrzeb użytkownika

Wyszukiwanie głosowe a seo

Coraz więcej osób wykorzystuje tę funkcję przy wyszukiwaniu danych przez internet. Śmiało można powiedzieć, że ta tendencja będzie się rozwijała. Wyszukiwanie głosowe jest wygodne, szybkie i pozwala na wykonywanie równocześnie innych czynności. Zwłaszcza, jeśli dokładną odpowiedź na nasze zapytanie otrzymamy także za pośrednictwem fal dźwiękowych, a urządzenie będzie sterowane również przy pomocy głosu.

Ok, ale jaki to ma związek z pozycjonowaniem?

Wyobraźmy sobie jak przebiega proces wyszukiwania głosowego w Google. Jakie pytanie zadamy mając możliwość komunikacji głosowej z urządzeniem? A właśnie, zadamy pytanie, czy zwrócimy się do urządzenia „rzucając” „wiązkę słów kluczowych”? Wydaje się, że bardziej naturalne będzie jednak pytanie: „Gdzie można zjeść prawdziwą włoską pizzę we Wrocławiu?” niż „włoska pizza Wrocław”. Wyszukując głosowo, może będziemy bardziej precyzyjni i bardziej skłonni do zadawania pytań? Rzucanie frazami nie wydaje się naturalne, jakoś gorzej przechodzi przez gardło. Wzrośnie więc znaczenie pewnych fraz kluczowych np. zawierających pytanie, a może także tych bardziej doprecyzowanych.

cdn.

RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
Google+
http://seoallin.com/pozycjonowanie-stron-google-2017/
Twitter

4 przemyślenia nt. „Pozycjonowanie stron Google 2017

 1. Thanks for this awesome writing. I have a question. Please make me grateful giving proper advice to overcome this. I usually work on my blog at least 10 hours per day but why I can’t get proper traffic? I’ve performed a lot of ways of SEO like Blog commenting, Web 2.0 link building, Directory submission, Guestbook posting etc. But yet I don’t have seen a positive result. Of course, I’ve used „White hat SEO” method while performing SEO. Although, I’m ignoring by Google. Why? Will I need to make long my working period than before?
  I am eagerly waiting for your kind reply.

  Thanks
  Sadhan Pal

  • Hey Sadhan, thanks for your opinion! Here is my advice:

   1. Choose a specific niche and more specific long-tail keywords
   I guess the first thing you should consider is to find more long tail keywords – specific to a certain niche.
   I see you’re targeting, for example „SEO and Make Money tips” or „…tips on blogging, WordPress full solution, effective SEO techniques and Make Money…” I guess it will be extremely hard to target all those fields like blogging, WordPress, seo and making money at once.
   So, maybe at first you should consider choosing one or two targets, like for example blogging and making money on your blog .

   2. Use SEO-friendly URL’s
   The second important thing is your urls – don’t use urls like: …/page/2/ or „…category/tech-guides/”.
   Instead, use: …/techguides or …./whatewer-the subject-is and so on. Much better for seo.

   3. Improve page speed – better user experience, less bounce-back and better seo
   Third important improvement to make is the page speed. Right now you score 69/100 on Google speed test (desktop) and 62/100 on mobile – that’s definitely too low. Most important – minify your images, than minify html/css/javascript code and use caching.
   Then you can test the page – here are some websites where you can do it for free: website testing (testowanie strony www)

   Btw, you have a nice blog!

 2. Tendencja jest znana od lat, klasyczne SEO w wydaniu 100% backlinki – umarło w 2013 roku, od teraz SEO to bedzie glownie content marketing i optymalizacja, naturalnie linki nadal beda stanowily jakas wartosc szczegolnie te w dyskusjach na portalach spolecznosciowych z profili za ktorymi staja zywi ludzie a nie konta zombie. Niestety prawda jest taka ze ludzie w Polsce nie chca zrozumiec nadchodzacych zmian i wciaz poki co dominuje wariant rozliczania sie za pozycje TOP10+ ….

  Dzis w SEO trzeba wlozyc nieporownywalnie wiecej pracy niz jeszcze 3 lata temu gdzie jedna osoba byla w stanie obsluzyc nawet 50 klientow zarabiajac na tym krocie, dzisiaj nawet najwieksi graczne na rynku odpuszczaja wariant rozliczania sie za pozycje slow kluczowych oferujac warianty combi polaczone z AdWordsem i innymi technikami w tym content marketingiem. SEO – oznacza dzis niepewna inwestycje z bardzo dlugim oczekiwaniem na zwrot, AdWords jawi sie jako jedyne rozsadne rozwiazanie ktore daje natychmiastowe efekty, naturalnie, nie wszedzie sie to sprawdzi, AdWords dziala najlepiej w przypadku firm uslugowych gdzie margines zysku jest najwiekszy ale bywaja i wyjatki naturalnie.

  • Zgoda, trafiony komentarz. Wciąż jednak istnieją duże agencje, gdzie jedna osoba obsługuje 50 klientów… Oczywiście przy takiej ilości nie jest w stanie zrobić tego nawet średnio dobrze.

Dodaj komentarz

Translate »

Podoba Ci się ten blog? Podaj dalej :)