Google voice search a pozycjonowanie stron internetowych

Jedną ze znaczących nowości w świecie seo jest wzrost znaczenia użycia głosu do obsługi wyszukiwarki Google, czyli Google voice search.

Google voice search
Google voice search – rozmowa z wyszukiwarką Google

Dlaczego Google voice search zyskuje na znaczeniu?

Już w maju 2016 roku zgodnie z danymi Googla, aż 20% procent wyszukań przez telefon odbywało się przy pomocy głosu. Obecnie prawdopodobnie ten udział jest jeszcze większy i będzie dalej wzrastał, wraz z rosnącą skutecznością programu w rozpoznawaniu naszych zapytań i podawaniu coraz lepszych odpowiedzi. Istnieją nawet prognozy, że do 2020 roku liczba wyszukań głosowych będzie wynosiła aż 50% wszystkich wyszukań (prognozy firmy comeScore)!

Jak pozycjonować pod wyszukiwania głosowe?

  • Dobrze żeby fraza odpowiadała na pytania : kiedy, gdzie, jak, co, dlaczego, ile.
  • Stosujmy frazy uwzględniające lokalną specyfikę – np. charakterystycznego dla danego miasta miejsca, atrakcje, charakterystyczne punkty orientacyjne które znajduje się w pobliżu lub mają związek z naszą działalnością.
  • Użycie long tail keywords – długich precyzyjny fraz „odgadujących” jak najdokładniej intencję użytkownika. Np. „tanie skórzane krzesła biurowe Wrocław” lub nawet „Gdzie można kupić tanie skórzane krzesła biurowe we Wrocławiu na Krzykach?” Warto wejść w skórę klienta i pomyśleć czego dokładnie poszukuje w ramach naszej działalności. Dobrym pomysłem jest także uszczegółowienie używanej już frazy poprzez dodanie określeń lub doprecyzowanie miejsca, gdzie nasza usługa jest dostępna.
  • Rozmowa z programem, czyli pytanie maszyny tak jakby była człowiekiem. Warto rozważyć zastąpienie części fraz pytaniami, zawierającymi nasze słowa kluczowe. Pytania do programu powinny być precyzyjne. Użytkownik wyszuka i wybierze najlepszą i najbliższą sobie opcję.

 

RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
Google+
http://seoallin.com/google-voice-search-pozycjonowanie-stron/
Twitter

Dodaj komentarz

Translate »

Podoba Ci się ten blog? Podaj dalej :)