7 sposobów na poprawę pozycjonowania w 2017r

7 sposobów na poprawę pozycjonowania w Google 2017
7 sposobów na poprawę pozycjonowania w Google 

1. Używaj bardziej specyficznych słów kluczowych

Nie ma sensu promować się na popularne frazy, które są już od dawna zajęte przez starych wyjadaczy z Twojej branży. Owszem takie frazy są na pewno często wyszukiwane. Tylko co z tego, jeżeli będziesz z nimi hen gdzieś daleko, na odległej stronie. Lepiej zadowolić się mniejszą liczbą wyszukań frazy, otrzymując w zamian szansę na (za jakiś czas) pojawienia się na pierwszej stronie, a nawet w ścisłej czołówce. Jeśli nie wiesz jak mocni są zawodnicy z Twojej branży możesz to sprawdzić – najprościej sprawdzając np. domain authority i page authority przy pomocy narzędzia MOZ, lub innych – które szerzej opisałem tutaj .

Użycie precyzyjnych fraz (long tail keywords) daje największe szansę na dotarcie do Twoich odbiorców. O tym czy dana fraza ma sens możesz się przekonać najprostszym sposobem, po prostu wpisując ją w wyszukiwarkę i sprawdzając czy po wpisaniu paru słów program podpowiada Twoją frazę. Jeśli tak – jest ok. Oczywiście najlepiej sprawdzić szacunkową liczbę wyszukań frazy w np. w Google Adwords. Niektóre narzędzia pozwalają także sprawdzić trudność przebicia się z daną frazą, przeważnie sprawdzając backlinki konkurencji lub page/domain authority, ale to osobny temat.

Precyzyjne, długie frazy mogą także znacznie zyskać na popularności w kolejnych latach. Dlaczego? Poczytaj o przyszłości seo w 2017 roku.

2. „Content is the king” (treść jest królem) – twórz wartościowe, oryginalne treści

Powiesz że to banalne? Masz rację, ale to na prawdę ma znaczenie, a Google umie to zmierzyć ;). Algorytm może np. sprawdzić jak często użytkownicy powracają na Twoją stronę, a jaki procent wyskakuje z niej tak szybko jak weszli gubiąc buty ;). Aby czytelnicy nie wyskakiwali treść musi być:

  • adekwatna do tego, czego spodziewają się Twoi goście. Nie próbuj oszukiwać, że Twoja strona opowiada o „x” a w rzeczywistości nachalnie próbuje wcisnąć rzecz „y”. To tak już nie działa.
  • oryginalna – Google potrafi wykryć plagiat!
  • skoncentrowana, czyli bez zbędnego lania wody
  • w formacie przyjaznym i atrakcyjnym dla czytelnika. Najlepiej z listami punktów, właściwym zastosowaniem nagłówków h1-h4, obrazkami itp.

3. Strona ma być przyjazna użytkownikom smartfonów/tabletów, czyli „mobile friendly”

Jak sprawdzić czy jest? Np. zrobić Google speed test – pokaże też na ile strona jest responsywna, lub inny test responsywności. Jeśli Twoja witryna jest już responsywna, w dalszym ciągu może być coś do poprawy. Często występującym problemem, który wyjdzie podczas testu, jest za mała wielkość ikonek/przycisków wyświetlanych na urządzeniu mobilnym. Jest to łatwe do poprawy, a w teście będzie 100% :). Mając dopracowaną, responsywną stronę, możemy „przeskoczyć” na lepszą pozycję dla wyszukań nie tylko na smartfonach, lecz także na ekranach.

4. Stosuj przemyślane linkowanie wewnętrzne

Im więcej linków w ramach Twojej witryny prowadzi na jakąś podstronę – tym ważniejsza, staje się ona dla wyszukiwarki. Zastanów się które strony chcesz promować i które mają największe szanse się przebić i linkuj do nich. Np. złym pomysłem jest nadmierne linkowanie do strony kontaktowej, gdzie przeważnie nie ma powalającej na kolana treści, którą można pozycjonować. To skrajny przykład, ale łapiesz zasadę?

5. Zadbaj o jakość linków

Szybkość ma znaczenie nie tylko dla pozycjonowania, ale przede wszystkim dla czytelników. Wolno działająca strona potrafi zniechęcić wiele osób. Czasami wystarczy zmniejszyć obrazki, aby uzyskać widoczną poprawę. Potem, idąc dalej w stronę szybkości – zminimalizować pliki: html, css i java script. Następnie można zastosować kompresję danych np. Gzip. Do tego możemy zastosować mechanizm zapisu danych do pamięci podręcznej „cache”.

6. Popraw prędkość działania strony

Postaraj się, aby jak najwięcej pozyskiwanych backlinków, pochodziło ze źródeł podobnych tematycznie do tematyki Twojej witryny. Przy pozyskiwaniu linków warto też brać pod uwagę ilość spamu, oraz page/domain authority – jak wyżej. Na strony ze spamem, a także składające się wyłącznie z reklam, nie dodawaj linka. Z pewnością nie warto też kupować linków.

7. Zdjęcia – atrybuty alt, nazwy, opisy. Adresy URL pod seo.

Postaraj się, aby wszystkie zdjęcia na stronie posiadały atrybut html alt i opis. Najlepiej, żeby nazwy fotografii odnosiły się do tego co jest na zdjęciu: tzn. zamiast np. „foto1.jpg” nazwij fotografię : „zdjęcia-kota-z-psem.jpg”. To podstawy, ale wiele osób o tym zapomina.

Warto też zadbać, aby treści adresów URL prowadzących do każdej z podstron także nawiązywała do treści, która się na tej podstronie znajduje np: http://seoallin.com/white-hat-seo-black-hat-seo

(wpis o white hat i black hat seo).

RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
Google+
http://seoallin.com/7-sposobow-na-poprawe-pozycjonowania/
Twitter

Dodaj komentarz

Translate »

Podoba Ci się ten blog? Podaj dalej :)