13 kluczowych czynników SEO – ranking Google

Pozycjonowanie w wyszukiwarce Google
Pozycjonowanie w wyszukiwarce Google – 13 kluczowych czynników SEO

Aby ustalić pozycję danej strony internetowej, Gogle analizuje ok. 200 różnych czynników. Niektóre są mało istotne, inne zaś kluczowe. Tutaj skupimy się na tych najważniejszych.

Wewnętrzne czynniki SEO – związane z naszą stroną internetową

 1. Użycie meta tagów – czyli tagów zawierających dane o dokumencie HTML. Pod kątem SEO istotne jest dodanie meta tagu „description”, czyli opis. Opis ten pojawi się pod tytułem naszej strony w wynikach wyszukiwania.
 2. Tag „title” – tytuł naszej strony widoczny w wynikach wyszukiwania. Ważne aby tag description i title zawierały słowa kluczowe.
 3. Mapa strony internetowej – jak nazwa wskazuje jest to mapa, którą wykorzystują roboty Google przy indeksowaniu strony internetowej. Oczywiście brak tego dokumentu nie spowoduje, że roboty nie zaindeksują witryny. Jednak jeśli nie chcemy mieć na bakier z seo, trzeba ją zamieścić i na serwerze i powiadomić o tym Google za pomocą Google Search Console.
 4. Słowa kluczowe w tagach H1 – H4.
 5. Linki wewnętrzne – adresy URL kierujące na kolejne podstrony naszej witryny. Im więcej linków wewnętrznych ma dana podstrona, tym jest ważniejsza
 6. Słowa kluczowe w adresie URL każdej naszej podstrony
 7. Linkowanie do wartościowych stron internetowych. W publikowanej treści warto się odnosić do ciekawych stron www, gdzie nasz czytelnik może poszerzyć wiedzę na dany temat. Podnosi to jakość naszej treści, a także ma wpływ na ranking Google.
 8. Długość treści strony, czyli ilość słów na danej podstronie. Zawartość danej podstrony powinna przekraczać przynajmniej 300 słów.
 9. Aktualizacje strony, częste dodawanie nowych treści.
 10. Opisy obrazków, zastosowanie atrybutów alt – opisu obrazka który pojawi się w przypadku błędu jego wczytania i nie pojawieniu się na stronie. Warto tutaj zastosować słowa kluczowe o tyle, o ile opis wiąże się z zawartością obrazka i daną treścią.
 11. Aspekty techniczne: szybkość działania strony internetowej, oraz jej responsywność, czyli jej atrakcyjny wygląd i łatwość obsługi na urządzeniu mobilnym.

Zewnętrzne czynniki SEO

 1. Backlinks, czyli linki na innych stronach www, prowadzące do naszej witryny. Warto, aby źródła tych linków były jak najlepsze i nie pochodziły ze stron „zombie” (zawierających właściwie same linki/reklamy), lub innych spammerskich, mało wartościowych źródeł.
 2. Autorytet naszej domeny i długość czasu, która upłynęła od jej zarejestrowania. O ile nie wiele można zrobić w przypadku czasu rejestracji, to można popracować nad autorytetem domeny. Mamy na niego wpływ pośredni, poprzez stosowanie się do w.w. wskazówek, a także pilnowanie jakości obcych linków i poziomu „zaśmiecenia” naszej strony. Co możemy zrobić? Zadbamy o autorytet domeny np. blokując spammerskie komentarze na blogu, a także ograniczając liczbę reklam.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat czynników, które Google bierze pod uwagę – tutaj jest lista aż 200. (artykuł po angielsku)

RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
Google+
http://seoallin.com/13-kluczowych-czynnikow-pozycjonowania/
Twitter

Dodaj komentarz

Translate »

Podoba Ci się ten blog? Podaj dalej :)